Dzień STEAM w IG i IIG klasach

20 marca jest obchodzony Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji w gimnazjum odbyły się imprezy „Kolorowego tygodnia”. Jedną z ich inicjatyw jest dzień STEAM, który odbył się we wtorek 19 marca w klasach IG i IIG. Uczniowie tych klas przez cały dzień mieli zajęcia badawcze. Podczas zintegrowanych zajęć z fizyki i chemii gimnazjaliści badali kolory widma światła i gęstość w świetle kolorów. Na zajęciach z języka angielskiego uczniowie przeprowadzili badania źródeł, odpowiadając na pytanie: jakie znaczenie ma czytanie. Na lekcji matematyki omawiano zastosowanie trygonometrii w najbliższym otoczeniu. Podczas lekcji informatyki zgłębiali zagadnienia oszczędzania wody poprzez programowanie algorytmów. Uczniowie wykorzystali technologie informacyjne również na lekcji historii, modelując wynalazki ludzkości od czasów starożytnych po czasy współczesne. Kulminacją dnia STEAM było zintegrowane zajęcia wychowania fizycznego, technologii i muzyki „Człowiek. Ziemia i dźwięk”.

Tego dnia uczniowie uczyli się trochę inaczej i mieli okazję zastosować metody STEAM w praktyce. Podczas zajęć uczniowie rozwinęli wszystkie siedem kompetencji, a podczas nauki doświadczyli dobrych emocji oraz zdobyli nową wiedzę i umiejętności.