Projekt “Innowacyjne wsparcie informacyjno-dydaktyczne szkół polskich na Litwie w nauczaniu i promocji języka polskiego”

Z radością informujemy, że nasza szkoła, Gimnazjum im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Czarnym Borze otrzymała tablicę interaktywną 86’’wraz z oprogramowaniem, 7 zestawów sprzętu komputerowego oraz drukarkę na kwotę 6653,79 PLN poprzez realizację zadania: Innowacyjne wsparcie informacyjno-dydaktyczne szkół polskich na Litwie w nauczaniu i promocji języka polskiego. Zakup sprzętu komputerowego oraz tablic multimedialnych wraz z oprogramowaniem.

Projekt dofinansowany ze środków Instytutu Rozwoju Języka Polskiego im.

Maksymiliana Marii Kolbego, w ramach konkursu: Środki na realizację projektów innowacyjnych i cyfrowych z zakresu edukacji, nauki i budowy społeczeństwa informacyjnego, w tym w szczególności w obszarze Programu GovTech Polska, realizowany przez Fundację Polonii Świata przy współpracy z Polską Macierzą Szkolną na Litwie, Związkiem Polaków na Litwie oraz Radą Polonii Świata.

Dostarczony nowy sprzęt komputerowy sprawił wielką radość uczniom naszego gimnazjum, którzy powrócili do szkoły po feriach zimowym.

Najserdeczniej dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym, którzy przyczynili się do tego daru. Zapewniamy, że przekazana tablica i nowy sprzęt komputerowy będzie należycie wykorzystany podczas zajęć edukacyjnych do rozwijania umiejętności i zainteresowań informatycznych naszych uczniów.

Dyrekcja Gimnazjum

Dowód przyjęcia sprzętu na własność