Dzielimy się dobrocią z innymi

Okres Świąt Bożego Narodzenia to wspaniały czas, kiedy chce się być lepszym i dzielić się swoją dobrocią z innymi.
28 grudnia uczniowie klasy 5 naszego gimnazjum w towarzystwie swojej wychowawczyni i pedagoga socjalnego udali się do Domu samodzielnego życia „Pod jednym dachem” w Centrum usług społecznych wspólnoty gminy Czarny Bór, aby złożyć Bożonarodzeniowe życzenia mieszkającym tam seniorom. Uczniowie własnoręcznie wykonali kartki świąteczne, w których napisali piękne świąteczne życzenia, upiekli z pomocą wychowawcy smaczne pierniczki, nauczyli się wierszyków, które recytowali seniorom Domu samodzielnego życia.
Takie spotkanie pomogło dzieciom zrozumieć, jak ważne jest, aby pamiętać o innych ludziach i dzielić się z nimi swoją dobrocią, miłością i ciepłem serca, ponieważ im tego najbardziej brakuje.
Chcielibyśmy serdecznie podziękować pani Renacie Adamowicz – dyrektorowi Centrum usług, personelowi Centrum oraz mieszkańcom Domu samodzielnego życia za współpracę i ciepłe przyjęcie.

Wychowawczyni klasy 5 Bożena Romanowska
Pedagog socjalny Danuta Żyżniewskaja