Dzień Cząsteczki (Mola) w naszym gimnazjum

23 października od 6:02 do 18:02 (18:02) chemicy odchodzą Dzień Molecule, czyli Dzień Mola. Datę tę wybrano ze względu na stałą Avogadra, która wynosi 6,02 × 1023. Liczba nosi imię włoskiego naukowca Amadeo Avogadro.

Dzień ten uczcili uczniowie klas 8, IG i IIG naszego gimnazjum

Uczniowie klasy II zaprezentowali osobowość Amadeo Avogadro i jego zasługi dla nauki.

Na zintegrowanej lekcji chemii i technologii „Tworzenie modeli cząsteczek”, prowadzonej przez nauczycielkę technologii R. Vojciechowską i nauczycielkę chemii V. Trifonovienė, uczniowie klasy IG wykonali z plasteliny modele różnych cząsteczek oraz wykonali ich opisy.

Ósmoklasiści utrwalili swoją wiedzę na temat budowy atomów (z których składają się cząsteczki) rysując modele wybranych atomów. Podczas lekcji fizyki prowadzonej przez nauczycielkę L. Suchodolską uczniowie klasy 8 zrealizowali projekt dotyczący historii powstania modelu atomu.

Wszystkie prace uczniów można obejrzeć na wystawie w przestrzeniach szkolnych.

Organizatorzy: V. Trifonovienė, R. Vojciechowska, L. Suchodolska