Molekulės (molio) diena mūsų gimnazijoje

Spalio 23-ąją nuo 6:02 ryto iki 6:02 vakaro (18:02) chemikai švenčia molekulės arba molio dieną. Ši data pasirinkta dėl Avogadro konstantos, kuri yra lygi 6,02 × 1023. Skaičius pavadintas italų mokslininko Amadeo Avogadro garbei.
Šią dieną paminėjo mūsų gimnazijos 8, IG ir IIG klasių mokiniai.
II klasės mokiniai pristatė Amadeo Avogadro asmenybę ir jo nuopelnus mokslui.
Integruotos chemijos ir technologijų pamokos „Molekulių modelių gamyba“, kurią vedė technologijų mokytoja R. Voitechovska ir chemijos mokytoja V. Trifonovienė, IG klasės mokiniai iš plastilino gamino įvairių molekulių modelius ir juos aprašė.
Aštuntokai įtvirtino žinias apie atomų (iš kurių susideda molekulės) sandarą, piešiniais pavaizduodami pasirinktų atomų modelius. Fizikos pamokos metu, kurią vedė mokytoja L. Suchodolska, 8 klasės mokiniai atliko projektą apie atomo modelio kūrimo istoriją.
Visi mokinių kūrybiniai darbai demonstruojami par odoje gimnazijos erdvėse.

Organizatoriai: V. Trifonovienė, R. Voitechovska, L. Suchodolska