Zajęcie w Centrum Informacji Europy

25 maja Uczniowie klasy 6 z wychowawcą i nauczycielką geografii odwiedzili Centrum Informacji Europy. Na początku zajęcia uczniowie ułożyli puzzle z ogromną mapą Europy.

Podczas prezentacji uczniowie poznali historię Unii Europejskiej, jej funkcjonowanie, cele UE, obszary polityki UE oraz to, jak Unia Europejska zmienia nasze codzienne życie. Podczas spotkania dokonali przeglądu rozwoju Unii Europejskiej, jej wartości i funkcji oraz przypomnieli jakie kraje należą do UE.

Uczniowie zapoznali się z możliwościami młodzieży w Unii Europejskiej. Dowiedzieli się o programie DiscoverEU dla 18-letnich obywateli UE, który daje możliwość bezpłatnego podróżowania po Unii Europejskiej od 1 do 30 dni pociągiem. Dowiedzieli się o możliwościach wolontariatu w innych krajach, programie ERASMUS+ i programach wymiany młodzieży.

Uczniowie chętnie wypełniali test dotyczący informacji o UE i cieszyli się, za tych, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca, bo otrzymali w prezencie długopisy i klucz USB z symbolami UE.

Nauczycielka geografii Janina Kowalewska