Projekt edukacyjny z geografii

Uczniowie klasy 6 gimnazjum realizowali projekt edukacyjny z geografii. Praca została urzeczywistniona w terminie 3 tygodni. Celem projektu było wykonanie przez zespoły uczniowskie prezentacji multimedialnych, dotyczących walorów egzotycznych owoców i warzyw, oraz różnorodności kultur i zabytków państw świata.

Gimnazjaliści zostali podzieleni na dwa zespoły. Każda grupa zbierała informację na wybrany temat. Korzystając ze wskazanych przez nauczyciela źródeł internetowych, mogliśmy przeczytać o nieznanych dla naszego regionu owocach i warzywach, obejrzeć filmiki o wartościach odżywczych takich owoców, jak: mango, litchi, pitaja, tomarillo. W sklepie spożywczym nabyliśmy wskazane produkty, by poznać ich walory smakowe.

Inna grupa zdobywała wiedzę o państwach świata, badając położenie geograficzne, symbole państwa, zabytki architektoniczne. By lepiej utrwalić informację o państwach, skorzystaliśmy z oferty wirtualnych wycieczek.

Efektem naszej pracy było wykonanie prezentacji multimedialnych i przedstawienie prac na forum.

Kotryna Butrimaitė, uczennica kl. 6

Projekt z geografii