Rožinis – „Rožes Dievo Motinai“ (2019)

Spalio mėnuo skirtas rožinio maldai. Mūsų gimnazijos 4-6 klasių mokiniai savarankiškai padarė rožinius iš šermukšnio, kavos pupelių, karoliukų, makaronų… Rožinio malda skirta Dievo Motinai Marijai. Susideda iš 4 dalių: džiaugsmo, šviesos, kančios, garbės slėpinių.  1917 m. gegužės 13-ąją, Portugalijoje, nuošalioje Fatimos vietovėje, trims piemenėliams – Liucijai dos Santos, Pranciškui Marto ir Jacintai Marto – pasirodė Švenčiausioji Mergelė Marija. Apreiškimai kartojosi kas mėnesį iki spalio 13 dienos. Pagrindinė Marijos žinia, per piemenėlius perduota žmonijai, buvo raginimas atsiversti, atgailauti. Viename iš pasirodymų Marija vaikams sakė, jog ji yra Šventojo Rožinio karalienė. Švenčiausioji Mergelė vaikams sakė, kad jei  žmonija neatsivers, ją ištiks didelės nelaimės; ragino kalbėti  Rožinį, melstis už taiką ir už nusidėjėlių atsivertimą. Rožinio malda yra viena populiariausių visame pasaulyje. Ja meldžiasi paprasti ir išsilavinę žmonės, dvasininkai ir pasauliečiai. Maldoje susivienijanti šeima lieka vieninga.

Lilija Olenkovič, vyresnioji tikybos mokytoja