Ślubowanie 1 klasy

Tradycją naszej szkoły i jedną z najpiękniejszych uroczystości odbywających się w naszej szkole jest przyjęcie najmłodszych uczniów w poczet uczniów naszej szkoły. 25 kwietnia 2024 roku odbyła się Uroczystość Pasowania na Uczniów Klasy Pierwszej. W uroczystości wzięli udział dyrekcja szkoły, nauczyciele, rodzice, uczniowie klas początkowych.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej, przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne oraz taneczne. Pomagały im w tym Dobra Wróżka i uczniowie klasy 5. To był egzamin, który zdali na dziesiątkę.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez uczniów uroczystego ślubowania oraz pasowania na uczniów. Po odśpiewaniu hymnu szkoły przed sztandarem Gimnazjum pierwszacy ślubowali być dobrymi obywatelami, godnie reprezentować szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania nastąpiło symboliczne pasowanie na ucznia. „Pasuję Cię na ucznia“ – mówiła pani dyrektor, Ligija Korzeniewska, dotykając wielkim ołówkiem – jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych.

Na zakończenie pani dyrektor wręczyła pamiątkowe dyplomy i reklamówki z prezentami, upiększone pięknym sercem życząc, aby każdy wyrósł na dobrego człowieka.

Następnie uczniowie drugiej, trzeciej i czwartej klasy życzyli sukcesów w nauce i wręczyli słodki prezent. Do życzeń dołączyli się również rodzice, którzy wręczyli nauczycielom podziękowania i piękne kwiaty.

Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.