Pielgrzymka piesza Parudomino – Czarny Bór w ramach projektu „Siostry Urszulanki przed 100 lat i teraz”

Kilka miesięcy temu uczniowie i nauczyciele naszej szkoły gościli w Częstochowie, gdzie zostali bardzo ciepło przyjęci przez szkołę nr. 11 im. Marii Dąbrowskiej. Pełni radości i pięknych wrażeń wrócili dzieląc się przeżyciami z innymi.

Natomiast 16 kwietnia uczniowie i nauczyciele z tej szkoły przyjechali do naszego gimnazjum, skąd 18 kwietnia z rana wspólnie udaliśmy się do Porudaminy, gdzie razem z uczniami i nauczycielami naszego gimnazjum wyruszyliśmy na pielgrzymi szlak. Nieprzypadkowo pielgrzymka wyruszyła z Porudaminy ponieważ to miejsce, do którego czarnoborskie urszulanki chodziły by uczestniczyć we Mszy Św., ponieważ w Czarnym Borze w tamtym czasie kościoła nie było. Więc w tym historycznym roku, czyli 100-lecia przybycia sióstr urszulanek do Czarnego Boru, przeszliśmy szlak, które te dzielne niewiasty pokonywały prawdopodobnie bardzo często.

Radosny śpiew prowadzony przez p. Romka pomagał lżej iść, natomiast najwięksi bohaterowie to nasza 3 kl., która dzielnie dreptała wprawiając się w pielgrzymowanie.

Do kościoła bł. Ks. Michała przybyliśmy przed 12.00 godz., gdzie punkt w południe rozpoczęliśmy Eucharystię pod przewodnictwem ks. Elijasa, który w kazaniu zwrócił się do przybyłych gości dziękując za wspaniałą gościnę, którą podjęli gości z naszej szkoły. Tak piękne gesty wzajemnej życzliwości na długo zapadają w pamięć, co także ksiądz podkreślił wspominając o tym że kto był w Częstochowie wrócił bardzo zadowolony i pełen radosnych wrażeń. Miejmy nadzieję, że nasi goście wyjadą z Litwy z równie pięknymi wrażeniami i przeżyciami!

s. Irma