Idąc śladami św. Faustyny Kowalskiej

21 marca 2024 r. uczniowie klasy 5 wraz z wychowawczynią wybrali się na wycieczkę do miasta, zwiedzili Ostrą Bramę, kościół św. Teresy, a następnie udali się do domu zakonnego Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego. Poznaliśmy historię tego domku, dowiedzieliśmy się, że właśnie tu w okresie XX -lecia międzywojennego mieszkał bł. ks. M. Sopoćko i mieściła się pracownia malarza Eugeniusza Kazimirowskiego, który zgodnie ze wskazówkami siostry Faustyny namalował obraz „Jezu – ufam Tobie”.

Po wspólnej modlitwie, czekała na nas miła niespodzianka od siostry Irmy, która poczęstowała wszystkich herbatą i słodyczami. Następnie pojechaliśmy na Antokol, do domku św. Faustyny, gdzie ma swoje początki kult Bożego Miłosierdzia. To tutaj na podstawie mistycznych objawień Jezusa spisała Koronkę do Miłosierdzia Bożego i czuwała nad powstawaniem obrazu „Jezu, ufam Tobie”. Obraz Jezusa Miłosiernego obecnie znajduje się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Wilnie.

Dziękujemy dla naszej pani katechetki, siostry Irmy, za ciekawą wycieczkę. Bóg zapłać!

Uczniowie klasy 5