Wizyta w LRT

Z radością uczniowie klasy 4 wspominają niezapomnianą wycieczkę do Litewskiego Radia i Telewizji (LRT), gdzie mogli z bliska przyjrzeć się światu mediów, dowiedzieć się, jak funkcjonuje ta instytucja oraz zainspirować się tajnikami produkcji telewizyjnej, radiowej czy portalowej.

W programie wycieczki:
• krótka prezentacja historii i roli LRT w mediach na Litwie;
• przejście przez sale telewizyjne, gdzie produkowane są programy i widowiska;
• spotkanie z pracownikami technicznymi i technologią wykorzystywaną w produkcji;
• wizyta w studiach radiowych, gdzie odbywają się transmisje na żywo;
• możliwość obserwacji pracujących dziennikarzy radiowych;
• możliwość próby głosu i wywiadu radiowego (uczniowie mieli szansę spróbować swoich sił przed mikrofonem).

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni pani Renacie Dunajewskiej za ciekawą wycieczkę oraz pani Ewelinie Mokrzeckiej – redaktor naczelna treści w językach mniejszości narodowych LRT za zaproszenie na tak wspaniałą wizytę w LRT, która dostarczyła uczniom nie tylko wiedzy, ale także inspiracji do kreatywnego podejścia do świata mediów.

Wychowawczyni klasy 4, M. Macinkiewicz