Wizyta gości z Rzeszowa

W dniu 9 lutego nasze gimnazjum miało zaszczyt przywitać gości z Polski. W tym dniu nas odwiedziła grupa przedstawicieli Stowarzyszenia Odra-Niemen oddziału Podkarpackiego oraz Instytutu pamięci Narodowej w Rzeszowie. Stowarzyszenie wspiera różne polonijne organizacje i placówki oświatowe. W tym roku szkolnym za pośrednictwem Stowarzyszenia Odra-Niemen został dofinansowany projekt edukacyjny „Od miasteczka do miasteczka“ dla naszych uczniów. Podczas wizyty goście przekazali liczne dary dla naszego gimnazjum. Serdecznie dziękujemy za wsparcie, pamięć i życzliwość.

Podczas spaceru po szkole goście odwiedzili uczniów klas początkowych, grupy przedszkolne. Nasi uczniowie zaprezentowali najpiękniejsze wiersze i piosenki polskie, co bardzo wzruszyło gości z Macierzy.

Podczas rozmowy z dyrekcją gimnazjum została również omówiona możliwość nawiązania kontaktów, współpracy ze szkołami w Rzeszowie.

Wdzięczna społeczność gimnazjum.