Mikołajki, Mikołajki, Mikołajki…

6 grudnia – jak dobrze wiecie
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
I każde dziecko prezent dostanie

Mikołajki, to jeden z bardziej sympatycznych dni w roku, szczególnie wyczekiwany przez dzieci.

Od samego rana po korytarzach biegały dzieci w pięknych mikołajkowych czapkach z niecierpliwością czekając na wyjazd do Mikołaja, który na nas czekał w Elnių Spa w Rudejkiszkach. Wszystkim dopisywały dobre humory. Ale gdy zobaczyli żywe jelenie i sarny, emocjom nie było końca.

Karmić z rąk jelenia czy sarnę, to robi prawdziwe wrażenie.

Mikołaj, który zamieszkał w domku obok, zaprosił dzieci do wspólnej zabawy. Gry, zabawy, zagadki przy ognisku, oraz słodki poczęstunek sprawiły wiele radości. Na zakończenie ziołowa herbatka z ciastkami jeszcze bardziej rozpromieniła buzie i rozgrzała serduszka dzieci w ten piękny zimowy dzień.

Na powrotnej drodze zwiedziliśmy Kernawie, pierwszą stolicę Litwy, która w zimowej szacie wyglądała pięknie i uroczo.
Pełni wrażeń wróciliśmy do gimnazjum, gdzie będziemy z niecierpliwością będziemy oczekiwać na święta Bożego Narodzenia.

T. Filistovič