Edukacja STEAM

30 listopada grupa uczniów klasy IVG z naszego gimnazjum wraz z nauczycielami fizyki i biologii udała się do Centrum STEAM w Alytus, gdzie w laboratorium fizyko-inżynierskim wykonali pracę badawczą „Język optyczny”.  Uczniowie, pracując ze sprzętem laboratoryjnym, mogli poczuć się jak prawdziwi naukowcy: dokonując różnorodnych pomiarów i obliczeń, trzeba było określić zawartość cukru w ​​napoju bez jego degustacji. Badania nie były łatwe, konieczna była integracja wiedzy z fizyki, chemii, matematyki oraz wykonanie wszystkich pomiarów niezwykle precyzyjnie. To niecodzienne doświadczenie było przydatne, ponieważ pozwoliło uczniom zrozumieć, jak pracują naukowcy, jakich cech osobistych i kompetencji wymaga ta praca.

Nauczyciele: Violeta Trifonovienė, Lucija Suchodolska