Dzień Niepodległości Polski

Dnia 10 listopada uczciliśmy obchody kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, pamiętając, że po 123 latach niewoli Rzeczpospolita wróciła na mapę świata.

Rozpoczęliśmy obchody Święta Niepodległości, dołączając do kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy o symbolicznej godzinie 11:11.
Upamiętniając 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, gimnazjaliści śpiewali utwory patriotyczne, przeplatane recytacją wierszy związanych z umiłowaniem ojczyzny oraz wspierające na duchu. Popołudnie w barwach biało – czerwonych zakończyliśmy przeglądem filmów patriotycznych.

W ten sposób, staraliśmy się przekazać naszą wdzięczność tym, którzy walczyli o wolność Polski.

Organizatorzy: E. Kupcewicz, B. Szaranda, uczniowie kl. IIG-IVG