Nietradycyjna lekcja w schronisku dla bezdomnych zwierząt

W dniu 26 października z okazji miesiąca opieki nad bezdomnymi zwierzętami, uczniowie klasy 5 wraz z wychowawczynią i pedagogiem socjalnym, odwiedzili schronisko dla bezdomnych zwierząt „Tautmilės sodyba”, znajdująca się w pięknej miejscowości nieopodal Miednik.

Główną misją schroniska jest ratowanie bezdomnych zwierząt, leczenie, opieka, poszukiwanie odpowiedzialnych właścicieli, edukacja społeczeństwa w zapobieganiu okrucieństwa wobec zwierząt.

Tu mieliśmy ciekawą lekcję edukacyjną, której celem było poszerzenie koncepcji wolontariatu i rozwinięcie odpowiedzialności wobec zwierząt. Pracownicy przytułku opowiedzieli o swoich podopiecznych, ich chorobach, leczeniu i opiece.

W trakcie edukacji dzieciom towarzyszyły dwojakie uczucia: smutek, że tak wiele zwierząt to samotne, porzucone czworonogi, ale jednocześnie radość, że chociaż na chwilę przynieśli radość podopiecznym schroniska, pogłaskali je, bawili się z nimi. Przekazaliśmy także karmę dla zwierząt, a zebraną sumę pieniędzy przekazaliśmy pracownikom schroniska, która zostanie przeznaczona na zakup artykułów potrzebnych dla bezdomnych zwierząt.

Dziękujemy dla uczniów i rodziców za pomoc we wspieraniu schroniska dla bezdomnych zwierząt i za Wasze dobre serca.

Tekst i zdjęcia B. Romanovska