Spotkanie w Stowarzyszeniu PRO SALUTE

W dniu 29 września 2023 r. liczna grupa uczniów z opiekunami Gimnazjum im. Św. Urszuli Ledóchowskiej odwiedziła siedzibę Stowarzyszenia Pro Salute w Białymstoku, gdzie mieliśmy spotkanie z wiceprezes Stowarzyszenia dr hab. Jolantą Lewko. Nasi uczniowie dowiedzieli się o chorobie dystrofii mięśniowej Duchenne’a, o wspieraniu chorych dzieci, także mogli otrzymać odpowiedzi na je ciekawiące pytania. Na ręce wiceprezes została przekazana ofiara pieniężna od naszej grupy oraz osobista od p. Marii Macinkiewicz – koordynator akcji „Pro salute“ w Gimnazjum. Także przekazaliśmy cebulki tulipanów na akcję charytatywną „Tulipany Mocy“, osobiście zebrane przez p. Janinę Nowicką Niezmiernie cieszymy się z możliwości wsparcia osób tego potrzebujących.

Tekst: Violeta Trifonovienė

Zdjęcia: Bożena Romanowska