Dzień Języków Europejskich w rytmach Eurowizji (2023)

Obchody Dnia Języków Europejskich w Gimnazjum im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Czarnym Borze świętowano w niedającej się jednym słowem określić scenerii konkursu Eurowizji. Wszystkie klasy wystąpiły z hitem muzycznym w języku państwa, które reprezentowały. A były to m.in. Włochy, Wielka Brytania, Portugalia, Ukraina, Finlandia, Mołdowa, Litwa, Polska. Uczniowie w niezwykły, zaskakujący dla widzów sposób popisali się swymi pomysłami, za co zostali wyróżnieni nagrodami w trzech kategoriach: artystycznej – wyróżniono 5 klasę z piosenką Tiny Turner, wyglądu scenicznego – wyróżnienie otrzymała klasa IIG z utworem „Ai, se eu te pego” Michel’a Telo oraz kreatywności, w której nagrodzono uczniów IIIG klasy, którzy w niezwykle profesjonalnie podeszli do zadania. Odbyło się również głosowanie publiczności, która oddała swe sympatie IG klasie za wykonanie piosenki w języku fińskim p.t. „Cha, cha, cha” . Nagrodę Grand Prix zdobyli uczniowie IVG klasy z ludową ukraińską piosenką „Tyż mene pidmanula”, którą zauroczyli wszystkich uczestników tego pięknego Święta.

Tekst: Aleksandra Gajdukiewicz
Zdjęcia: Jolanta Liachovičienė