Motocykliści z Ostrołęki gościnnie w Czarnym Borze

Nie ma przypadkowych spotkań w naszym życiu. Każdy napotkany człowiek jest albo lekcją, albo sprawdzianem, albo prezentem. Właśnie takie spotkanie, które było lekcją, miało miejsce 4 września w naszym gimnazjum, kiedy to witaliśmy członków Ostrołęckiej Grupy Motocyklowej.
Motocykliści odwiedzają miejsca martyrologii i męczeństwa Polaków na Kresach Wschodnich. Spotykają się również z Polakami, którzy mieszkają na Kresach i pielęgnują polskość i kulturę swoich przodków.
Z gośćmi mieliśmy wspólne spotkanie, gdzie pani Dyrektor Ligia Korzeniewska serdecznie przywitała grupę z Ostrołęki, a zespół ludowy „Boróweczka” zaprezentował wileńskie piosenki. Po koncercie goście zwiedzili szkołę, izbę pamięci Patronki i wpisali się do kroniki szkolnej.
Uczniowie mieli okazję obejrzeć z bliska kilkadziesiąt różnych motocykli, można było usiąść za kierownicą pojazdu, a potem podziwiać imponującą paradę jednośladów.
Przedstawiciele grupy motocyklowej przekazali społeczności gimnazjum przybory szkolne.
To był niezwykły dzień, spotkanie z Polakami z Macierzy ma istotną rolę w budowaniu polskiej tożsamości. I sprzyja tworzeniu silniejszej więzi z własnym dziedzictwem. Dziękujemy za piękne chwile!

Tekst: Ewa Kupcewicz
Zdjęcia: Krystyna Gajdulewicz