1 września w Gimnazjum im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Czarnym Borze (2023)

Początek roku szkolnego jest momentem, który skupia w sobie wiele różnych oczekiwań, zarówno uczniów, nauczycieli jak i rodziców. Przede wszystkim stwarza on doskonałą okazję do tego, by zainicjować ich urzeczywistnianie.

Rok szkolny tradycyjnie rozpoczęliśmy mszą św., którą celebrował ks. Eliasz Anatol Markowski. Po mszy św. wszyscy udali się do gimnazjum, gdzie odbyła się uroczysta akademia rozpoczęcia roku szkolnego. Po odśpiewaniu hymnu dyrektor gimnazjum Pani Ligia Korzeniewska zainaugurowała uroczystość, kierując do zebranych słowa podziękowania za pielęgnowanie poprzez edukację słowa i tradycji polskich.

Nasi uczniowie cieszyli zebranych piosenkami i wierszami, co nadało świętu jeszcze bardziej majestatyczny nastrój.

Na uroczystość przybyli szanowni goście: przedstawicielka starostwa Czarnego Boru Pani Renata Czerniak oraz prezes koła ZPL w Czarnym Borze Pani Beata Blaževičienė. Goście życzyli uczniom, nauczycielom owocnej pracy, ambitnych planów na ten rok i ich realizacji.

Podczas apelu pierwszakom wręczono bogate kompleksowe wyprawki szkolne ufundowane w ramach realizacji międzynarodowego projektu „Bon Pierwszaka” oraz książeczki i kolorowe kredki dla dzieci tegorocznej zeróweczki.

Na zakończenie apelu rozległ się dźwięk pierwszego dzwonka nowego 2023-2024 roku szkolnego, aby uroczyście zaprosić naszych uczniów do klas i znów powitać młodzież w krainie wiedzy.

Uczeń IVG klasy Dawid Jurewicz