Nauka przez edukacyjne wycieczki

Nauka najbardziej cieszy, gdy wiedza jest ciekawie podana, gdy dziecko odbiera informacje najlepszym dla siebie kanałem, gdy kojarzy się ją z przyjemnością. Właśnie na podstawie tych pojęć, uczniowie klasy 3 kolejny raz ostatni tydzień nauki w szkole uczestniczyli w projekcie „Edukacyjny tydzień”.

W czasie edukacji były doskonalone kompetencje: poznawcze, kształcące, wychowawcze, socjalne, twórcze itd.

Edukacje to każde wyjście lub wyjazd uczniów w teren pod opieką nauczyciela. W dzisiejszej szkole jedna trzecia zajęć powinna odbywać się poza pomieszczeniami szkolnymi, w terenie. Wiąże się to ściśle z wymogami systemu oświaty, zgodnie z którymi nadrzędnym celem działania szkoły jest wszechstronny rozwój ucznia.

Wychowawczyni klasy 3, Maria Macinkiewicz