XI Piesza Pielgrzymka Śladami Księdza Prałata Józefa Obrembskiego

Święci ludzie są drogowskazami dla nas, szczególnie w dzisiejszych czasach potrzeba autorytetów. Takim człowiekiem był bez wątpienia śp. ks. Prałat Józef Obrębski.

XI Piesza Pielgrzymka miała na celu propagowanie wartości i idei chrześcijańskich, którymi w życiu kierował się ten wyjątkowy duszpasterz, nie bez powodu nazywany często Patriarchą Wileńszczyzny. Ks. Obrębski to postać wspaniała oraz godna naśladowania, dlatego tak ważne jest pielęgnowanie pamięci o nim i jego życiu. Sposobnością ku temu stała się tradycyjna już pielgrzymka „Śladami ks. Obrębskiego”, która w tym roku wyruszyła po raz jedenasty. W sobotę, 11 czerwca o godz. 9.30 na czele z panią dyrektor gimnazjum uczniowie wraz z nauczycielami wyjechali ze szkoły do Suderwy, gdzie o godz. 11.00 rozpoczęli pielgrzymi szlak na trasie Suderwa-Mejszagoła. Najpierw przywitał i pobłogosławił nas tamtejszy ks. proboszcz, następnie ks. Wiktor, kierownik pielgrzymki, przypomniał, że pielgrzymka to trud, który warto podejmować. Pogoda nam sprzyjała, pomimo czerwcowego słońca powiewał silny wiatr, ale to nie przeszkadzało. Nastrój był podniosły i wspaniały. Na szlaku dołączyła kolejna uczennica naszej szkoły z klasy pierwszej, która pielgrzymowała wraz z rodzicami i siostrą.

Lżej i radośniej iść, gdy towarzyszy śpiew i modlitwa, a także wspólne bycie razem. Takie momenty jeszcze bardziej umacniają więzi naszej wspólnoty, a przede wszystkim więź z Bogiem oraz ludźmi, którzy przez swe życie kroczyli drogą Bożą, tak jak śp. ks. Józef Obrębski.

Niech ten czas wyda w naszym życiu jak najpiękniejsze owoce!

s. Irma