„Wskocz w chodaki rodziców”

Uczniowie klas 5 i IIG naszego gimnazjum odwiedzili miejsca pracy swoich rodziców i poznali różne zawody biorąc udział w republikańskim projekcie „Wskocz w chodaki rodziców”.

Piątoklasiści zwiedzili Centrum Szkolenia Celników, gdzie mama Emiliji Čebatoriūtė opowiedziała o pracy celnika i specyfice jego pracy oraz zorganizowała spotkanie z trenerem psów i muzealnikami. Uczniom najbardziej podobały się pokazy psów. Psy o imieniu Žiauriaigeras i Kitoks pokazały swoje talenty w poszukiwaniu ukrytej kontrabandy. W Muzeum Celnym piątoklasiści i gimnazjaliści obejrzeli różnorodne eksponaty.

Gimnazjaliści odwiedzili miejsce pracy mamy Ervina Semionovasa, grupę wychowania przedszkolnego naszego gimnazjum. Uczniowie obejrzeli lekcję na temat zdrowego odżywiania i pomagli dzieciom w pracy w grupach.

Uczestnicząc w inicjatywie „Wskocz w chodaki rodziców”, uczniowie mieli możliwość rozwijania swoich kompetencji w obszarach wiedzy o możliwościach kariery, planowania i realizacji kariery.

Janina Nowicka, wychowawczyni klas 5 i IIG