„Wskocz w buty rodziców”

W tym roku uczniowie kl. IG naszego gimnazjum biorą udział w republikańskim projekcie „Wskocz w buty rodziców” („Šok į tėvų klumpes”), którego celem jest poznanie miejsc pracy i zawodów rodziców.  Postanowiliśmy zapoznać się z zawodem manikiurzystki, w tym celu udaliśmy się do salonu piękności, w którym p. Irena, mama Roberta Simonowicza, wykonuje zabiegi kosmetyczne m.in. manicure, pedicure przedłużanie paznokci, depilację i inne usługi kosmetyczne. Pani Irena zaprezentowała jak należy zadbać o zdrowie i estetykę dłoni i paznokci. Opowiedziała o zasadach kształcenia się w tej dziedzinie. Uczniowie zadawali interesujące ich pytania. Edukacja przebiegała w miłej atmosferze.

Serdecznie dziękujemy mamie Roberta, za gościnne przyjęcie, ciekawą i wciągającą opowieść o zawodzie manikiurzystki. Wróciliśmy z uzupełnionym bagażem wiedzy. Inicjatywa „Wskocz w buty rodziców” to doskonała okazja do rozwijania kompetencji w obszarach samowiedzy, planowania i realizacji kariery.

Wychowawczyni kl. IG – Ewa Kupcewicz