Pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Wilnie, ku czci 84. rocznicy śmierci św. Urszuli Ledóchowskiej.

W dniu 29 maja 2023 roku uczniowie Gimnazjum im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Czarnym Borze wyruszyli na niezwykłą pielgrzymkę do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Wilnie. Ta szczególna podróż miała na celu uczczenie 84. rocznicy śmierci św. Urszuli Ledóchowskiej, założycielki Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego.

Gimnazjum im. św. Urszuli Ledóchowskiej od lat pielęgnuje pamięć o swojej patronce i jej niezwykłym wkładzie w edukację młodzież. Święta Urszula Ledóchowska była kobietą o wielkim sercu, oddaną służbie Bogu i bliźnim. Jej życie i nauki stanowią dla uczniów wzór do naśladowania, inspirując ich do rozwijania duchowości i działania na rzecz innych.

Podczas pielgrzymki uczniowie mieli okazję zwiedzić Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, które jest jednym z najważniejszych miejsc kultu w Wilnie. To tutaj św. Faustyna Kowalska, apostołka Bożego Miłosierdzia, otrzymała objawienia i spisała swój słynny „Dzienniczek“. Dla młodzieży było to niezwykłe doświadczenie, które umocniło ich w wierze i zaangażowaniu w duchowe wartości.

Pielgrzymka była również okazją do modlitwy w intencji św. Urszuli Ledóchowskiej oraz wszystkich członków społeczności szkolnej. Podczas pielgrzymki odmówiliśmy modlitwę różańcową, prosząc o dalsze błogosławieństwo dla gimnazjum i całej społeczności.

Ta pielgrzymka była nie tylko wyjątkowym wydarzeniem duchowym, ale także okazją do integracji i budowania więzi między uczniami. Wspólne przeżycie takiej podróży, modlitwa i refleksja sprzyjają budowaniu silnego ducha wspólnoty i wzajemnego wsparcia.

Pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Wilnie była niezapomnianym wydarzeniem dla uczniów. To nie tylko świadectwo wiary i oddania, ale także dowód na to, jak ważne jest pamiętanie o naszych patronach i korzeniach. Niech ta pielgrzymka będzie inspiracją dla wszystkich, aby podążać drogą świętości i szerzyć miłosierdzie wśród innych.

Opis: David Jurewicz, IIIG kl.

Fot.: David Jurevič, IIIG kl.