Uroczystość pasowania uczniów Gimnazjum im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Czarnym Borze

„Dobrym być to znaczy żyć dla szczęścia innych“

Św. Urszula Ledóchowska

9 maja w Gimnazjum im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Czarnym Borze odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień dla pierwszej klasy, ponieważ mogli się  wykazać zdobytą wiedzą i umiejętnościami.

Na święto przybyła prezes koła ZPL w Czarnym Borze – pani Beata Błażiawiczienie .

Przybyła również zła czarownica, która zamieniła dzieci na przedszkolaków. Na szczęście zjawiła się dobra wróżka, która znalazła sposób na złe zaklęcie „ Spróbujemy tak pracować by zaklęcie odczarować“. Uczniowie wybrali się do 3 krain- Muzyki i Tańca, Miłości i Mądrości, gdzie musieli wykazać się znakomitą wiedzą, aby pozbyć się klątwy złej wróżki. W nagrodę otrzymali symbole-klucz wiolinowy, serce i sowę.

Uczniowie udowodnili, że potrafią wyśmienicie pracować, tańczyć, śpiewać, deklamować wiersze, dlatego zły czar prysł. Należy dodać, iż wszystkie dzieci wypadły znakomicie. I oto nastąpiła najbardziej uroczysta chwila. Uczniowie z ręką na serduszku złożyli uroczyste przyrzeczenia, że będą sumiennie wykonywać swoje obowiązki, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość nauczycielom i rodzicom, szanować dobre imię gimnazjum oraz godnie pielęgnować ideały głoszone przez patronkę gimnazjum.

Po złożeniu ślubowania wystąpiła dyrektor gimnazjum pani Ligia Korzeniewska, która złożyła serdeczne życzenia 1-klasistom, wysoko oceniła wiadomości i umiejętności dzieci. Następnie nastąpiło uroczyste pasowanie dzieci na uczniów poprzez symboliczne dotknięcie ołówkiem przez pani dyrektor. Wręczyła również pamiątkowe dyplomy, piękne prezenty oraz słodycze. Prezes koła ZPL Beata Błażiawiczienie życzyła uczniom sukcesów w nauce, odwagi, żeby wyrośli na dobrych ludzi. Obdarowała także pięknymi prezentami. Serdeczne życzenia 1-klasistom złożyli uczniowie klas początkowych, wykonując piosenkę, wiersze oraz wręczyli śliczny dyplom.

Następnie czekała na wszystkich miła niespodzianka, czyli filmik-Migawki z życia 1 klasy.

Rodzice życzyli dzieciom sukcesów w nauce oraz dziękowali dyrekcji i nauczycielom za troskę i opiekę nad ich maluchami.  Po wspaniałej uroczystości wszyscy udali się na poczęstunek, przygotowany przez rodziców pierwszaków. Uśmiechom, radości i zachwytom nie było końca. Wszyscy bawili się znakomicie. Ten wspaniały i udany dzień na długo pozostanie w pamięci.

Rodzicom gratuluję tak uroczych pociech, a Pierwszakom życzę wielu sukcesów w murach naszego gimnazjum.

Danuta Pawlukowicz, wychowawczyni 1 klasy Gimnazjum św. Urszuli Ledóchowskiej