Projekt pt. „Uśmiechnięty promyk słoneczny”

Słoneczniki są uważane za kwiaty symbolizujące ciepło, miłość i przyjaźń, a dla społeczeństwa naszego gimnazjum te kwiaty symbolizują naszą patronkę – św. Urszulę. W ramach projektu pt. „Uśmiechnięty promyk słoneczny” wszyscy uczniowie naszego gimnazjum chętnie wzięli się do pracy w tworzeniu pięknej instalacji św. Urszuli Ledóchowskiej. Jesteśmy pewni, że tworzenie słoneczników dla św. Urszuli Ledóchowskiej było pięknym sposobem wyrażenia szacunku i podziękowania za jej życie i działalność.

W dniach 4-5 maja br., w naszym gimnazjum odbył się kolejny etap projektu pt. „Uśmiechnięty promyk słoneczny”.

4 maja członkowie samorządu uczniowskiego na czele z przewodniczącym – Dawidem Jurewiczem, przez cały dzień prowadzili lekcje dla swoich przyjaciół o życiu, działalności św. Urszuli Ledóchowskiej. Utrwalając wiedzę o patronce gimnazjum, uczniowie dowiedzieli się wiele nowych faktów z życia św. Urszuli.

Następnego dnia, aby utrwalić wiedzę o patronce, w gimnazjum odbyły się ogólnoszkolne zawody intelektualne. Mistrzostwo zdobyła klasa IG, dla której składamy serdeczne gratulacje.

Na zakończenie zabawy, szkolny teatr „Razem” zaprezentował swój spektakl „Bez sensu” (reż. Elżbieta Bernacka). Dziękujemy serdecznie grupie aktorskiej za piękne wrażenia.