Akcja wymiany rzeczy

24 kwietnia 2023 r. w gimnazjum po raz pierwszy odbyła się akcja wymiany rzeczy.  Hasłem tej akcji było: „Przynieś to, czego nie potrzebujesz. Zabierz to, co chcesz”.

To była doskonała okazja, aby pozbyć się nieużywanych rzeczy, które są jeszcze w dobrym stanie. Przy okazji uczniowie mogli znaleźć coś dla siebie, czego w tym czasie potrzebują.

Podczas akcji nowi właściciele znaleźli zabawki, plecaki, książki, puzzle, obrazy, upiększenia i inne akcesoria. Wszystkie rzeczy były w bardzo dobrym stanie, a niektóre nawet nowe.

Taka akcja to dobra idea, która promuje ekologiczny i ekonomiczny styl życia, a przy okazji sprawia wiele radości.

Po zakończeniu akcji, niewymienionych rzeczy zostało tylko kilka, a mianowicie zostały tylko ubrania, więc razem z uczniami zawieźliśmy je do „Dėk͗ui stotelė” – mamy nadzieję, że znajdą tam swoich nowych właścicieli. W tym miejscu uczniowie mieli także ciekawą lekcję edukacyjną na temat: „Jaka jest korzyść z segregowania odpadów?”. Usłyszeli dużo ciekawej informacji, takiej jak: do czego mogą być wykorzystane stare opony samochodowe, ile litrów wody wykorzystuje się do produkcji jednej koszulki. Jak możemy pożytecznie nadać drugie życie rzeczom.

Celem akcji było promowanie nawyków ekologicznych wśród młodzieży szkolnej, ponieważ ekologia staje się coraz ważniejszym elementem naszego życia – mamy przecież tylko jedną planetę i musimy o nią dbać tak, jak ona dba o nas.

Bożena Romanowska