V EDYCJA AKCJI  EDUKACYJNO – CHARYTATYWNEJ STOWARZYSZENIA PRO SALUTE – KWITNĄCE SERCA

Szanowni Państwo miło nam poinformować, że zakończyła się  V EDYCJI AKCJI  EDUKACYJNO – CHARYTATYWNEJ STOWARZYSZENIA PRO SALUTE – KWITNĄCE SERCA.

• Akcja trwała od 01.02.2023 do 20.04.2023 i w tym roku miała charakter międzynarodowy. Udział wzięli Uczestnicy z  Polski  (Białystok, Bolesławiec, Czarna, Głogów, Ołdaki Polonia 2, Stara Wieś)  oraz z zagranicy (Czarny Bór koło Wilna, Litwa; Mościszki Wileński Rejon Litwa; Lancaster UK; Ryga i Wileński rejon, Niemenczyn, Rudowsie).
  • Jej celem z jednej strony  było Wsparcie dzieci z dystrofią mięśniową i pokazanie im, że nie są osamotnione w swojej chorobie, że jest ogrom ludzi o wielkich sercach, którzy są z nimi, wierzą w nich i chcą im pomóc w walce z chorobą, a z drugiej utworzenie jak największego dywanu z serduszkowych kwiatów,  wykonanie jak największej liczby serduszek i kwiatów z serduszek.
  • W tym roku postanowiliśmy szerzyć także  postawy proekologiczne poprzez propagowanie wykonania serduszek z papieru z niepotrzebnych  gazet, folderów, kartek itp. oraz ze zbiórki nakrętek plastikowych.
  • Łącznie w akcji wzięło udział 1370 osób, wykonano   87253 serduszek, złożono   22357 kwiatów, dywan miał łączny metraż 1135 m2.
  • W ramach akcji zebrano 44,675 kg makulatury i 5,7 kg  plastikowych nakrętek, a na  rzecz Podopiecznych Pro Salute  przekazano 453,80 zł

Przyznano następujące nagrody

I Miejsce Najaktywniejsza Placówka

SZKOŁA  PODSTAWOWA  OŁDAKI  POLONIA 2, Koordynatorzy:  Agnieszka Choromańska, Wioletta Muszyńska (754,81 mdywanu, 32 kg makulatury)