V EDYCJA MIĘDZYNARODOWEJ AKCJI EDUKACYJNO – CHARYTATYWNEJ „KWITNĄCE SERCA”

Na zaproszenie Stowarzyszenia „Pro Salute” z siedzibą w Białymstoku po raz pierwszy uczniowie, nauczyciele naszego gimnazjum wzięli czynny udział w Międzynarodowej Akcji Charytatywnej na rzecz pozyskania funduszy na terapię i rehabilitację dzieci z dystrofią mięśniową, podopiecznych Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej UMB.

Celem Akcji: – utworzenie jak największego dywanu z serduszkowych kwiatów, wykonanie jak największej liczby serduszek i kwiatów z serduszek oraz zebranie jak największej liczby plastikowych nakrętek; – szerzenie postaw proekologicznych poprzez propagowanie wykonania serduszek z papieru z niepotrzebnych gazet, folderów, kartek itp. oraz ze zbiórki nakrętek plastikowych; – wsparcie dzieci z dystrofią mięśniową i pokazanie im, że nie są osamotnione w swojej chorobie, że jest ogrom ludzi o wielkich sercach, którzy są z nimi, wierzą w nich i chcą im pomóc w walce z chorobą.

Nasz dywan powstał z Kwitnących Serc o wymiarze 5 metrów kwadratowych – złożony z 1060 serc i 265 kwiatów. Rodzina Franckiewiczów zebrała 2,1 kg nakrętek. Była to ciekawa choć niełatwa lekcja wychowawcza. Skłoniła do rozważań nad naszą wrażliwością i wytrwałością w niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi.

Serdecznie dziękuję każdemu, kto włączył się do Akcji.

Koordynator Akcji Maria Macinkiewicz