Rekolekcje wielkopostne

Czas Wielkiego Postu to dla chrześcijan przede wszystkim czas przemiany serca oraz nawrócenia. Kościół daje wiele możliwości by przeżyć ten czas owocnie. Wielkopostne nabożeństwa, m.in. Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale to możliwości by jeszcze lepiej wykorzystać ten czas. Wspaniałą możliwością głębszego przeżycia Wielkiego Postu są rekolekcje.

Gimnazjum im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Czarnym Borze dnia 23 marca uczestniczyło w rekolekcyjnym spotkaniu. Ok. południa uczniowie wraz z nauczycielami przeszli ze szkoły do kościoła bł. Ks. Michała Sopoćko. Najpierw była możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, wiele osób skorzystało. Następnie ks. Rekolekcjonista odprawił Mszę Św. W homilii w pięknych słowach przybliżył nam prawdę, że jeśli do Boga nie staramy się zbliżyć to On nie będzie mógł przemienić naszego serca, nie będzie mógł okazać nam Swojej miłości, dlatego właśnie przychodzimy do Niego i pozwalamy działać w naszym życiu. Uczniowie pięknie zaangażowali się w całą liturgię: w śpiew, w czytania, modlitwę wiernych, co także pomogło poczuć się odpowiedzialnym uczestnikiem tego wydarzenia, a nie tylko biernym widzem.

Dziękujemy ks. Elijasowi za możliwość uczestniczenia w rekolekcjach, ks. Jerzemu dziękujemy za homilię i Eucharystię, obu kapłanom dziękujemy za posługę w konfesjonale. Niech dobry Bóg wynagrodzi ten trud dla nas podjęty, a dla wszystkich uczestników niech spłynie łaska przemiany serca!

s. Irma