Krótkoterminowy projekt STEAM „Przywitajmy wracających ptaków”

20 marca obchodzimy Światowy Dzień Ziemi.  Jednym ze zwiastunów początku wiosny są ptaki powracające z zimowisk. Aby więc godnie uczcić Dzień Ziemi, społeczność naszego gimnazjum ogłosiła krótkoterminowy projekt „Przywitajmy wracających ptaków”, integrujący wszystkich uczniów gimnazjum. Jednym z celów projektu jest rozwój kompetencji poznawczych, kreatywnych i obywatelskich uczniów poprzez zastosowanie metod STEAM. Łącząc przedmioty z biologii, plastyki i technologii, kreatywnie przedstawiając je na rysunkach i dokonując obserwacji, uczniowie poznają ptaki wędrowne naszego regionu.

W ramach działań projektowych każda klasa wykonała szpakówki podczas lekcji technologii. Uczniowie klas początkowych do pomocy zaprosili rodziców. Podczas obchodzenia Światowego Dnia Ziemi – 20 marca zostały uroczyście zawieszone szpakówki, które niecierpliwie oczekują na „gospodarzy“. W najbliższych tygodniach uczniowie będą obserwować ptaki osiedlające się w szpakówkach.

Uczniowie wykażą się kreatywnością, wykonując rysunki na temat „Ptaki wędrowne”.

Wykonawcy projektu