Wiosenny Kiermasz Kaziukowy

„Kaziuki, kaziuki, słodycze, blinki, pączki, koguciki na patyku hurtem i na sztuki!…”, „Na Kaziuki, na Kaziuki każdy sobie coś tu kupi…” – takimi słowami oraz pochodem ze św. Kazimierzem uczniowie 2 i 3 klas rozpoczęli się tradycyjny Wiosenny Kiermasz Kaziukowy w Gimnazjum im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Czarnym Borze.
Pani Dyrektor Ligia Korzeniewska po uroczystym pochodzie powitała wszystkich zebranych. Na korytarzu zaś jarmarkowa muzyka nastrojowo przygrywała i kupować, smakować i podziwiać wzywała. Panował dobry nastrój i gwar. Jarmark to doskonała okazja zaprezentowania pomysłów i rękodzieł, jak również wypróbowania różnorodnych smakołyków. Każdy coś sprzedał, kupił, posmakował. Kaziuki – to nie tylko wspaniała zabawa, lecz dobra lekcja przedsiębiorczości. Kaziuki minęły, a szczęśliwe dzieciaki będą czekać następnego roku i utarg podliczać.

Maria Macinkiewicz, kierownik kółka krajoznawczego