„Święto poezji 2023“

„Wiersze uczą nazywać przeżycia …,
wychowują uczucia ludzi,
Przez wiersze można zobaczyć wszystko od nowa.”

Jan Twardowski

2 marca w Gimnazjum św. Urszuli Ledóchowskiej w Czarnym Borze odbył się strefowy konkurs recytatorski „Święto poezji 2023” uczniów nauczania początkowego. Uczniowie Gimnazjum F. Ruszczyca w Rudominie i Gimnazjum w Pogirach wraz z nauczycielami przybyli na święto, aby wziąć udział w konkursie pięknej i wyrazistej recytacji. Uczestnicy konkursu recytowali wybrane wiersze autorów: Jana Brzechwy, Doroty Gellner, Bożeny Forma, Danuty Wawiłow i innych wybranych poetów. Wiersze były pięknie zaprezentowane.

Uczestnicy w indywidualny sposób przedstawili wybrane przez siebie utwory poetyckie, przez co panowała miła atmosfera spotkania.

Komisja konkursowa składająca się z przedstawicieli: wicedyrektor p. Wioletty Trifonowienie, p. Danuty Ustiło, p. Ilony Makiewicz, p. Mireny Kasperowicz, p, Marii Macinkiewicz miała przed sobą niełatwe zadanie – musiała ocenić płynność, tempo, intonację, wyrazistość, dykcję i postawę..

Po obradach, wyłoniono zwycięzców:

• 1 miejsce wśród dzieci grup przygotowawczych – zdobył Edwin Stecki Gimnazjum F. Ruszczyca w Rudominie
  • 1 miejsce wśród uczniów klas 1 – zdobyła Uljana Franckiewicz Gimnazjum im. św. Urszuli Ledóchowskiej
  • 1 miejsce wśród uczniów klas 2 – zdobyła Kornelia Nowicka Gimnazjum im. św. Urszuli Ledóchowskiej
  • 1 miejsce wśród uczniów klas 3 – zdobył Antonij Khałupko Gimnazjum im. św. Urszuli Ledóchowskiej
  • 1 miejsce wśród uczniów klas 4 – zdobyła Emilia Maria Baranowska Gimnazjum im. św. Urszuli Ledóchowskiej

Wszyscy młodzi recytatorzy otrzymali dyplomy oraz drobne upominki od pani dyrektor Ligiji Korzeniewskiej.

Dziękujemy nauczycielom za przygotowanie swoich uczniów do strefowego konkursu poetyckiego, a uczniom – za wytrwałość w nauce i opanowaniu pamięciowym utworów poetyckich.

Gratulujemy zwyciężcom konkursu i życzymy wszystkim uczestnikom dalszych sukcesów recytatorskich.

W imieniu organizatorów konkursu Irena Jenkielewicz