Jasełka pt. „Wśród ciszy nocnej” w Gimnazjum im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Czarnym Borze

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen serdeczności i radości. Niepowtarzalna atmosfera tych Świąt sprawia, że jeszcze bardziej czujemy się wpólnotą, czerpiemy jeszcze większą niż na co dzień radość z bycia razem. W tym roku, jak każdego innego poza czasem kawarantanny, ciepły i miły nastrój wirował w naszym gimnazjum już od rana. Dzień rozpoczęliśmy tradycyjnie wyjątkowo: uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami i rodzicami spotkali się w świątecznie udekorowanych klasach przy symbolicznych stołach wigilijnych. Nie zabrakło opłatka, życzliwych słów, wszelkich serdeczności, pysznych potraw a także wpólnego śpiewania kolęd. Po kameralnych spotkaniach w swoich klasach wszyscy udali się do sali, gdzie również tradycyjnie, w ostatni dzień nauki przed przerwą świąteczną, zostały wystawione jasełka pt. „Wśród ciszy nocnej”. Występ był wyjątkowy, przepełniony magiczną aurą tych niepowtarzalnych Świąt. Jasełka wspólnie wykonali uczniowie klas przedszkolnych i początkowych, młodzież z klas podstawowych oraz gimnazjalnych. Bo w życiu o to właśnie chodzi, żeby łączyć, a nie dzielić. Każda grupa wiekowa zaprezentowała inny talent artystyczny. Wszystkie występy przepięknie splotły się w jedną całość i dostarczyły każdemu widzowi mnóstwo wzruszających i niepowtarzalnych przeżyć. Nasze święto swoją obecnością uświetnili dostojni goście: ksiądz proboszcz kościoła pw. bł. Michała Sopoćki w Czarnym Borze Elijas Anatolij Markauskas, ksiądz proboszcz parafii w Porudominie Mirosław Balcewicz, poseł na sejm Republiki Litewskiej Czesław Olszewski, starosta gminy Czarny Bór Tadeusz Aszkielaniec, s. Aldona Paczkowska – przełożona Domu Zakonnego Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego w Wilnie, dyrektor gimnazjum w Wołczunach Igoris Voiniušas, dyrektor przedszkola w Wołczunach Janė Kovger,  dyrektor  domu opieki socjalnej w Prudiszkach Galina Judkinienė, prezes koła ZPL W Czarnym Borze Beata Blaževičienė, wierna przyjaciółka naszego gimnazjum  Maria Marcinkiewicz. Po występie głos zabrała dyrektor gimnazjum Ligia Korzeniewska, składając wszystkim świąteczne życzenia oraz podziękowania młodym artystom oraz nauczycielom za przygotowanie pięknego przedstawienia jasełkowego. Młodzi wykonawcy i zaangażowani nauczyciele otrzymali od pani dyrektor prezenty.

Najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżajacych się świąt Bożego Narodzenia licznie obecnym na sali uczniom, rodzicom naszych uczniów, dziadkom i babciom, nauczycielom, pracownikom gimnazjum, mieszkańcom Czarnego Boru złożyli również szanowni goście: ksiądz Elijas Anatolij Markaukas, poseł na sejm Republiki Litewskiej Czesław Olszewski, starosta gminy Czarny Bór Tadeusz Aszkielaniec, prezes koła ZPL W Czarnym Borze Beata Blaževičienė. Goście przybyli z prezentami. Dzieci z grup wczesnoszkolnych i przedszkolnej oraz uczniowie klas początkowych otrzymali prezenty od Związku Polaków na Litwie.

Po przedstawieniu jasełkowym w szkolnej stołówce wspólnota Czarnego Boru zgromadziła się na spotkaniu opłatkowym, w którym uczestniczyli wszyscy przybyli goście.

Cieszymy się bardzo, że w tym roku udało się spotkać na żywo nie tylko ze społecznością gimnazjalną, ale i z dostojnymi gośćmi oraz wspólnotą Czarnego Boru.

Życzymy pogodnych Świąt Bożego Narodzenia, zdrowia i radości w Nowym Roku 2023!

Autor zdjęć: J. Liachovičienė