Konkurs Piosenki Polskiej „Wileńska nuta”

26 listopada, odbył się III Konkurs Piosenki Polskiej „Wileńska nuta”! Jak twierdzą organizatorzy – konkurs powstał dlatego, żeby polska młodzież na Litwie miała więcej okazji do pokazania swoich zdolności. W tegorocznej edycji konkursu brali udział i nasi uczniowie, a przede wszystkim Fabian Dudzinski oraz Emilija Baranowska! Dzieci świetnie zaprezentowali się w konkursie! Emilija zaprezentowała dla szanownego jury piosenkę „Drzwi do kariery” i zdobyła 3 miejsce! Natomiast Fabian przybliżył wszystkich do klasyki śpiewając utwór S. Moniuszki „Prząśniczka”, a co najważniejsze śpiewał pod żywą muzykę, którą akomponował mu Dawid Jurewicz. Fabian zdobył honorowe 2 miejsce!

Cieszymy się niezmiernie z osiągnięć naszych uczniów! Dziękujemy serdecznie dla pani Mirenie Kasperowicz, dzięki której dzieci mogą odnaleźć i prezentować swoje talenty.

Opis: David Jurevič, IIIG