Wizyta Pani Minister

We czwartek, 21 października gimnazjum miało zaszczyt gościć w swych murach dostojnych gości – Szanowną Panią Minister Oświaty, Nauki i Sportu RL Jurgitę Šiugždinienė. Przy okrągłym stole zasiedli do dyskusji przedstawiciel Administracji Samorządu rejonu Wileńskiego Albert Narwojsz, zastępca kierownika wydziału oświaty Janina Klimaszewska, starszy specjalista wydziału oświaty Nijola Ragucka oraz p. o. dyrektora gimnazjum Ligija Korzeniewska. Pani Dyrektor w swoim przemówieniu zapoznała gości, wykorzystując prezentację komputerową, jakie cele dominują dla nauczania młodzieży w gimnazjum. Zapoznała z bogatą i ciekawą historią szkoły, wspomniała o tradycjach i wartościach, jakie są główne w gimnazjum, o współpracy ze społecznością osiedla.

W swym wystąpieniu podkreśliła o ważnej roli wychowania i nauczania, osiągnięciach uczniów, perspektywie na przyszłość, wcieleniu w życie różnych projektów, współpracy z różnymi placówkami oraz rozwiązywaniu problemów, które są niemałe w celu dążenia do wykonania planowanych zadań.  Na zakończenie P. Dyrektor serdecznie podziękowała gościom i wręczyła upominki z atrybutyką gimnazjum.

Pani Minister, Jurgita Šiugždinienė, razem z grupą roboczą zwiedziła gimnazjum i na zakończenie wizyty zostawiła wpis w Księdze Dostojnych Gości: „Powodzenia, energii, nowych idej! Życzę gronu pedagogicznemu i wspaniałej kierowniczce!“ To życzenie zmusza nas wszystkich do nagromadzenia sił, zespolenia się w jedną całość, aby pokonywać wszelkie trudności na drodze „niesienia kaganka oświaty“ do serc i umysłów naszych uczniów.