Bitwa Intelektów

18 października swoją wiedzę na temat Polski mieli okazję sprawdzić uczniowie naszego gimnazjum – Darja Kolesnikowa (IG), Norbert Swiackiewicz (IIG), Dawid Jurewicz (IIG), Justyna Witkowska (IIIG), Diana Zimnoch (IIIG), którzy uczestniczyli w Bitwie Intelektów, zorganizowaną przez Dom Kultury Polskiej w Wilnie. Bitwa Intelektów składała się z 6 rund po 6 pytań, po których zostali wyłonieni zwycięzcy. Pytania podczas rozgrywek były z dziedziny kultury, historii, języka polskiego, muzyki i słynnych postaci ze wspólnym mianownikiem – Polska. Także jedna tura była poświęcona dla stolicy Litwy – Wilna. Niektóre pytania były bardzo trudne.

Uczniowie naszego gimnazjum wzbogacili swoją wiedzę o Polsce. Uważam, że takie spotkania są bardzo potrzebne, ponieważ pomagają uczniom rozwijać swoje zainteresowania i uczą zdrowej rywalizacji.

Mam nadzieję, że debiut naszych uczniów w tych trudnych zmaganiach, gdzie wymagana jest dość szeroka wiedza z zakresu historii, języka, muzyki i kultury Polski, zachęci innych uczniów naszego gimnazjum do udziału w kolejnych edycjach tego konkursu.

Pedagog socjalny Danuta Żyżniewska