TYDZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO

W dniach 9-13 listopada w gimnazjum odbywał się Tydzień Kultury Języka Polskiego. Prowadzone w tym czasie różnorodne przedsięwzięcia pozwoliły jeszcze bardziej zainteresować uczniów poprawnością i kulturą ojczystego języka, rozwinąć umiejętności pisania, mówienia, czytania, słuchania oraz zaprezentować talenty plastyczne.

W salach polonistycznych panowała twórcza atmosfera. Uczniowie tworzyli muzyczne prezentacje multimedialne. Wiele kreatywności, wiedzy kulturowej i pomysłowości wymagał konkurs poświęcony odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Minęły 102 lata, jak Polacy są wolni. By upamiętnić to ważne wydarzenie, gimnazjaliści wzięli udział w konkursie na patriotycznie udekorowane okno.

Młodzież z klas 7,8 została zaangażowana do projektu pt. ,,Moja mała Ojczyzna“, zadaniem było uwiecznić w obiektywie najpiękniejsze okolice „małej Ojczyzny“. Z nadesłanych zdjęć, gdzie są widoki Czarnego Boru, Wołczun, Porudomina, została stworzona prezentacja Projekt pt. „Moja mała ojczyzna”

Kolejnym punktem programu był konkurs literacki o kulturze polskiej oraz turniej wiedzy o muzyce polskiej, pt. „Jaka to melodia?”.

Tydzień Języka Polskiego, choć trwał tylko pięć dni, nastawił wszystkich pozytywnie do języka ojczystego i uświadomił, że jest to ważny aspekt naszej kultury osobistej.

Organizatorki: Ewa Kupcewicz, Jadwiga Osipowicz-Bezuszko