155 rocznica urodzin św. Urszuli Ledóchowskiej – Patronki naszego gimnazjum

„Idźcie w świat z uśmiechem na ustach, bądźcie słoneczkami rozsyłającymi naokoło promyczki ciepła, światła i szczęścia Bożego” – te słowa św. Urszuli Ledóchowskiej pobudziły nas do otuchy w tak trudnym dla społeczeństwa okresie pandemii.

Społeczność gimnazjalna pracując zdalnie, nie zapomina o swojej Wielkiej Patronce, która ciągle ma nas w opiece. Odwiedziliśmy cmentarz ss. Urszulanek, zapaliliśmy znicze oraz odmówiliśmy krótki pacierz intencji tam spoczywających.

Pracując zdalnie uczniowie klasy 4, ich rodzice, dyrektor p. Ligia organizowaliśmy „Łańcuszek żywego czytania życiorysu św. Urszuli” poprzez Messenger. Na wstępie każdy mógł wzajemnie powinszować w uroczystym dniu dla gimnazjum.

Uroczystość święta upiększyły (online) pieróg i prace twórcze uczniów oraz ich rodziców.

Maria Macinkiewicz, wychowawczyni klasy 4