Rejonowy konkurs sprawności ortograficznej „Piszę bez błędów”

Jako nauczyciele uczący języka polskiego doskonale zdajemy sobie sprawę, że droga do opanowania nawyku ortograficznego jest niezwykle długa i żmudna, a jedynym gwarantem sukcesu jest długotrwała, systematyczna, planowa i świadoma praca z dziećmi. Stąd konieczność poszukiwania atrakcyjnych, coraz bardziej efektywnych i ekonomicznych metod nauczania ortografii. Jedną z takich metod są konkursy ortograficzne.

W tym roku rejonowy konkurs sprawności ortograficznej „Piszę bez błędów” odbył się 26 lutego w naszym gimnazjum. Celem konkursu jest przede wszystkim zachęcenie dzieci do poznawania reguł ortograficznych, szerzenie poprawnej pisowni i zgłębianie tajników polskiej, jakże skomplikowanej, ortografii.

Przybyłych uczniów i nauczycieli w imieniu społeczności gimnazjalnej serdecznie powitali uczniowie klasy 4 wraz z p. Mireną Kasperowicz oraz wychowawczynią p. Marią Macinkiewicz. Regulamin konkursu przedstawiła p. Honorata Feklistowa – przewodnicząca rejonowego koła metodycznego nauczycieli nauczania początkowego.

Na konkurs złożyły się: dyktando (100 wyrazów) oraz tekst ze zrozumieniem.

Maria Macinkiewicz,

przewodnicząca grupy metodycznej nauczania początkowego.