Europejski Dzień Języków (2019)

Już od kilku lat organizowany jest w naszej szkole Europejski Dzień Języków. W tym wyjątkowym dniu, 26 września, podkreślamy znaczenie znajomości języków obcych we współczesnym świecie.To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, której siedzibą jest Strasburg. Rada Europy w przekonaniu, że różnorodność językowa stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi kulturami, podejmuje starania mające na celu promowanie wielojęzyczności na terenie całej Europy. Nasza szkoła również włączyła się w tą promocję.

Nasi uczniowie przyszykowali interesujące prezentacje o krajach europejskich: zaśpiewali piosenki w językach obcych, przedstawili symbole, flagi, tańce i tradycje narodowe.  Tego dnia w szkole było bardzo wesoło, kolorowo, a przede wszystkim międzynarodowo!

Poprzez organizowanie Europejskiego Dnia Języków po raz kolejny pokazaliśmy uczniom iż uczenie się języków innych ludzi pomaga nam się wzajemnie zrozumieć, przekroczyć różnice kulturowe oraz przy okazji dobrze się bawić.

Ewa Kupcewic