Przedstawienie Kochanym Mamusiom i pożegnanie zerówki

30 maja dzieci grup wczesnoszkolnych: „Biedroneczki” i „Promyczki” oraz grupy przygotowawczej: „Pszczółki” Gimnazjum im. Św. Urszuli Ledóchowskiej w Czarnym Borze przedstawiły swoim kochanym rodzicom święto pt. „Tobie Mamusiu”. A także był to wyjątkowy dzień i dla zerówki, gdyż dzieci pożegnały swoje przedszkolne lata.

Głównym akcentem koncertu była inscenizacja bajki: „O wilku i siedmiu koźlątkach“ – Braci Grimm. Ta bajka przypomniała wszystkim zgromadzonym, że tylko matka potrafi tak mocno kochać swoje dzieci i wszystko im przebaczać. I nawet potrafi być trochę kozią i trochę wilczą mamą.

Występ był przeplatany deklamowaniem wierszy, cudownym śpiewem i tańcami. Po występie dzieci wręczyły kwiaty swoim jedynym i kochanym mamom.

Wicedyrektor Gimnazjum im. Św. Urszuli Ledóchowskiej w Czarnym Borze Ligija Korzeniewska, w swoim przemówieniu, podziękowała rodzicom, gościom za obecność, natomiast mamom życzyła cierpliwości w wychowaniu swoich latorośli i dodała, że to jest odpowiedzialna praca. Wicedyrektor podziękowała małym aktorom za przepiękny występ i wręczyła słodki poczęstunek.

Najstarsza grupa „Pszczółek“ miała w tym dniu jeszcze jedną okazję do świętowania. Wiadomo maj to miesiąc kiedy odbywają się uroczystości zakończenia roku szkolnego. Więc zeróweczka, grupa „Pszczółek“ pożegnała się z przedszkolem.

Wychowawczyni grupy złożyła podziękowania rodzicom za całoroczną współpracę. Życzyła samych sukcesów w szkole oraz wspaniałych, udanych oraz bezpiecznych wakacji.

Przedszkolaki z rąk wicedyrektor otrzymały dyplomy ukończenia zerówki i na pamiątkę medale.

Po uroczystości na dzieci w klasie czekała niespodzianka, balony i przez rodziców zorganizowany poczęstunek

.
Wychowawczynie grup: I. Jenkielewicz, H. Miłosz