Mokinių atostogos – tai galimybė mokytojų savišvietai

Nors mokiniai turi  atostogas, tačiau mokytojams tai darbo laikas, kurį jie išnaudoja plėtodami savo žinias ir mokydamiesi naujų mokymo metodų.

Gruodžio 27 dieną visi mūsų gimnazijos mokytojai dalyvavo nuotoliniame seminare „STEAM ugdymo strategijos. Inovatyvūs mokymo(si) būdai“, kurio metu lektorė pristatė mokinių tiriamojo darbo organizavimo galimybes ugdymo įstaigoje.

Gruodžio 28 dieną Trakų gimnazijoje vyko regioninė konferencija „Lenkų mokykla Lietuvoje 2023“, kurios tema „Jaunosios kartos ugdymas patriotizmo ir krikščioniškų vertybių dvasia“. Mūsų gimnazijai konferencijoje atstovavo direktorė Ligija Koženevska  ir grupė mokytojų. Konferencijos dalyviai turėjo galimybę konstruktyviai keistis nuomonėmis, patirtimi, pasiekimais ir apmąstymais apie vadovų, mokytojų, pedagogų ir mokinių savivaldos veiklą    švietimo įstaigose lenkų ugdomąja kalba Trakų, Šalčininkų, Vilniaus rajonuose ir Vilniaus mieste.

Pradinių klasių mokytoja Irenai Jenkielevič taip pat skaitė pranešimą tema „Mokytojo vaidmuo skatinant meilę gimtajai kalbai, kultūrai ir tradicijoms“, kurioje pristatė mūsų gimnazijos  pradinių klasių mokytojų patirtį ugdant patriotiškumą jaunojoje kartoje.

2024 m. sausio 4 d. mūsų gimnazijos mokytojai dalinosi gerąja patirtimi apskrito stalo konferencijoje „Efektyvūs mokymo metodai“. Pranešimus parengė ir pristatė mokytojos: J. Novicka, K. Pasevičė, V. Trifonovienė, I. Jenkelevič, M. Macinkevič, R. Graužinytė, I. Dakinevič, A. Gaidukevič, D. Stefanovič. Pranešėjos pasidalino patirtimi rengiant trumpalaikius projektus, integruotas pamokas, STEAM metodų taikymą, skatinant mokinių mentorystę; pristatė aktyvinančius metodus taikomus pradinėse klasėse, kalbėjo apie sėkmes ugdant  kūrybiškumo, atsakomybės, taisyklingos gimtosios kalbos vartojimo bei ypatumus, mokant  specialiųjų poreikių mokinius.

Tekstas: Violeta Trifonovienė

Nuotraukos: Kristina Pasevičė, Jolanta Liachovičienė