Dalyvavimas Vilniaus universiteto projekte „Pamoka su universiteto dėstytoju“

Lapkričio 15 d. mūsų gimnazijoje devintokams ir dešimtokams matematikos pamoką vedė Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto docentė prof. Dr. Jurgita Markevičiūtė. Pamokos tema „Vidurkis – pati geriausia ar pati blogiausia duomenų charakteristika?“ mokiniams patiko. Jie prisiminė, kas yra vidurkis, moda. Mokiniai sužinojo, kas yra mediana, kvartiliai, kam visiems reikia tiek duomenis aprašančių charakteristikų, kam jos yra naudingos. Jaunimas sužinojo, kaip skaičiuojamos šios charakteristikos, kuo jos skiriasi ir kaip yra interpretuojamos bei sužinojo, kaip jos gali suklaidinti. Pamokų metu mokiniai turėjo galimybę bendrauti su dėstytoja. Už įdomus klausimus jie gavo dovanų. Pamoka buvo mokiniams įdomi ir naudinga.

J. Novicka