STEAM edukacija

Lapkričio 30 d. mūsų gimnazijos IVG klasės mokinių grupę kartu su fizikos ir biologijos mokytojoms vyko į Alytaus atviros prieigos STEAM centrą, kur fizikos ir inžinerijos laboratorijoje atliko tiriamąjį darbą „Optinis liežuvis“. Mokiniai  dirbdami su laboratorine įranga galėjo pasijusti kaip tikri mokslininkai: atlikdami įvairius matavimus ir skaičiavimus reikėjo  nustatyti cukraus koncentraciją gaiviajame gėrime  jo neragaujant. Tyrimas nebuvo lengvas, reikėjo integruoti fizikos, chemijos, matematikos žinias, visus matavimus atlikti itin preciziškai.   Ši nekasdienė patirtis buvo naudinga, nes leido suprasti, kaip dirba mokslininkai, kokių asmeninių savybių ir kompetencijų reikalauja šis darbas.

Mokytojos:  Violeta Trifonovienė, Lucija Suchodolska