Prevencinės pamokos „Vaikų teisinė atsakomybė”

Lapkričio 13 diena mūsų gimnazijoje lankėsi Vilniaus rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Liudmila Čeponienė, kuri 6–9 klasių mokiniams (kiekvienai klasei atskirai) vedė prevencines pamokas „Vaikų teisinė atsakomybė”. Susitikimo metu ji priminė mokiniams jų teises ir pareigas, supažindino su nusižengimais ir nusikalstamomis veiklomis bei jų pasekmėmis, suprantamai paaiškino, už ką ir nuo kiek metų jie gali būti baudžiami, jei pažeis įstatymus. Mokiniai sužinojo, kad tam tikrose situacijose vaikai nuo 14 metų gali būti traktuojami kaip pilnamečiai, jei jų elgesys yra ypač sunkus arba jei jie padarė nusikaltimą. Tokiais atvejais teisėsauga gali imtis veiksmų ir vaikai gali būti patraukti baudžiamojon atsakomybėn. Pareigūnė ragino mokinius nenusikalsti bei laikytis įstatymų.

Tokios prevencinės pamokos labai naudingos ir reikalingos, kadangi primena, kad visi turime laikytis nustatytų taisyklių. Dėkojame pareigūnei už naudingas ir įdomias pamokas.

Socialinė pedagogė Danuta Žižnevskaja