Konferencija-pleneras „Menas išsaugoti“

Praeitis – tai istorija, o istorija yra labai svarbi žmogui.
„Tauta, nežinanti savo praeities, neturi ateities.“
Jonas Basanavičius

Birželio 2 d. Vilkiškių dvare vyko Vilniaus regiono bendrojo ugdymo mokyklų 8–12 (I–IV gimnazijos) klasių mokinių gimtojo krašto istorijos ir kultūros paveldo žinių konferencija-pleneras „Menas išsaugoti“. Konferencijos-plenero tikslas – skatinti mokinius pažinti gimtąjį kraštą, domėtis žymių žmonių biografijomis bei savo mokymo įstaigos istorija, ugdyti kūrybiškumą, pilietiškumą ir toleranciją.

Konferencijoje dalyvavo 8 mokyklos, kurių mokiniai pristatė 11 pranešimų. 19 konferencijos pranešėjų dalinosi mintimis, atliktais projektais, istorine, pažintine medžiaga. Mūsų gimnazijos mokiniai: Dorota Petrauskaitė, David Jurevič ir Daniel Černiak pristatė pranešimą „Mano mokyklos globėjas“, o Ilona Tarasevičiūtė, Kamilia Julija Koženevska ir Gabrielia Selezniova bei kiti 44 dailininkai turėjo nelengva užduotį, nes tapymas reikalauja įgūdžių ir natūros suvokimo, vaizduotės. Pagauti kūrybinės laisvės polėkio, jie sukūrė daug puikių darbų, kurie bus eksponuojami Vilkiškių dvare bei Šalčininkų r. Turgelių Povilo Ksavero Bžostovskio gimnazijos erdvėse, kad visiems parodų lankytojams bylotų apie kūrybiškai ir turiningai praleistą jaunųjų dailininkų laiką.

Konferencijos-plenero pabaigoje Šalčininkų r. Turgelių Povilo Ksavero Bžostovskio gimnazijos direktorė Ivona Tyškevič padėkojo visiems mokiniams ir dalyviams bei įtėikė padėkas. Direktoriaus pavaduotojai ugdymui Tatjanai Michalovskajai už atliktą paruošiamąjį darbą bei Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos švietimo ir sporto skyriaus vedėjos Reginos Markevič vardu įteikė padėkos raštus mokytojams ir renginio organizatoriams.

Pasibaigus oficialiai renginio daliai, visų laukė smagus piknikas gražioje Vilkiškių dvaro teritorijoje šalia Merkio pakrantės. Dalyviai neskubėjo skirstytis ir dar ilgai dalinosi įspūdžiais apie prasmingai ir turiningai praleistą dieną.

Kraštotyros grupės vadovė M. Macinkevič