Vilniaus verbos

Kovo 14 dieną mokiniai ir mokytojai turėjo galimybę susipažinti su tradiciniu Lietuvos liaudies menu – Vilniaus verbomis. Šis gražus rankdarbis yra Vilniaus krašto ir apylinkių kultūros ir paveldo simbolis, o jo kūrimas yra ne tik pramoga, bet ir tautinės kultūros išsaugojimo bei sklaidos būdas.

Darbo metu mokiniai turėjo galimybę susipažinti su Vilniaus verbų kūrimo istorija ir technika. Tai ne tik lavina jų kūrybiškumą ir rankų įgūdžius, bet ir moko kantrybės bei tikslumo. Dėl to, kad Vilniaus verbų kūrimas yra populiarus Vilniaus mieste ir rajone, tai prisideda prie vietos bendruomenės integracijos ir stiprina bendruomeniškumo jausmą.

Dėkojame poniai Kristinai Voleijko, kuri savo laiką ir širdį skyrė tam, kad suteiktų mums žinių ir įgūdžių, susijusių su Vilniaus verbų kūrimu. Tokių žmonių dėka saugome savo paveldą ir kultūrą.

Tekstas – David Jurevič, IIIG